Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18862845 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

''Śpiące królewny''

25-05-2018

Dnia 24.05.2018 r. na spotkaniu dkk omawiano książkę St. Kinga pt.''Śpiące królewny''.

 

Bohaterką powieści grozy jest Evie Black – tajemnicza kobieta, która nie ufa wężowi i sama zdana na własne siły postanawia zawalczyć o prawa kobiet w męskim brutalnym świecie, którzy czynią więcej zła niż dobra. Do tego celu posługuje się ćmą brązową , których rój atakuje miasto w hrabstwie Dooling w Zachodniej Wirginii, wywołując epidemię usypiającą u miejscowych kobiet. Podczas popadania w tajemniczy sen przenoszą sie do lepszego świata wolnego od mężczyzn . Uśpione kobiety ale utrzymujące się przy życiu wytwarzają tzw. kokony lub powłoki składające się z substancji posiadającej białko DNA. Błony nie należy zrywać i nie należy ich budzić, gdyż stają się agresywne. Epidemia dotyka też kobiet z miejscowego więzienia, które odbywają wyroki z winy mężczyzn. Śpiączka , w efekcie, której meżczyżni zostają sami na tym świecie pokazuje, że należy docenić znaczenie kobiet i przewartościować swój świat. Evie, która nie zasypia, jako jedyna z kobiet ma przewagę, a kokony na twarzach uśpionych kobiet pełnią funkcję ochronną przed złem mężczyzn. Książka Kinga dotyka problemu feminizmu kobiet w Ameryce na przykładzie masowej histerii pokazując nierówności społeczne mieszkańców.

 

Ewa Kiełb

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: