Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874376 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubeni

"Jeszcze jeden oddech"

08-01-2019

Podczas grudniowego spotkania DKK dla dorosłych analizowałyśmy treść niezwykle poruszającej lektury pt. „Jeszcze jeden oddech”.

 

To historia wybitnego neurochirurga Paula Khalantiniego, a zarazem autora książki, którego dotyka nieuleczalna choroba. Ten niezwykle utalentowany młody lekarz niosący ratunek innym, kochający mąż i ojciec niespodziewanie staje po drugiej stronie – jako pacjent onkologiczny. Paul Khalantini podejrzewa co mu dolega i opisuje swoje życie z rakiem. Opowiada o trudnej roli lekarza i pacjenta. Chce żeby czytelnik poczuł, iż życie jest piękne, trudne do przewidzenia i bardzo kruche. Niełatwo jest uzmysłowić sobie co musi czuć człowiek, który dostał wyrok i wie jak wygląda w tym przypadku droga do śmierci, bo przecież jest lekarzem. W trakcie czytania nasuwa się nam refleksja, że czasami lepiej jest jak człowiek nie jest świadomy wszystkiego. Jeszcze jeden oddech jest książką niedokończoną z uwagi na szybko pogarszający się stan zdrowia autora. Tak jak główny bohater drążył zagadnienie co czyni życie wartościowym w obliczu śmierci, tak my również zadałyśmy sobie pod rozważenie taką kwestię.

 

Wiesława Piekarz DKK Lubenia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: