Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16998988 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Lubeni

"Nefrytowa szpilka", "Król kebabów"

05-10-2018

26.09.2018r. spotkałyśmy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubeni, aby podzielić się odczuciami na temat dwóch nieprzeciętnych książek.

 

Bohaterką „Nefrytowej szpilki” autorstwa Joanny Miszczuk jest Melania – doświadczona przez życie kobieta, która mimo przeciwności losu nie poddaje się i podąża za marzeniami. Niespodziewany telefon w środku nocy odmienia jej dotychczas poukładane życie. Z książki dowiadujemy się wiele na temat dawnych i dzisiejszych Chin. Autorce udało się świetnie oddać tamtejszy klimat. Powieść jest bardzo wciągająca, napisana z pomysłem i poruszająca ważne tematy. Zgodnie stwierdziłyśmy, że zdecydowanie warto ją poznać i zagłębić się w piękną opowieść o miłości, tolerancji i szacunku, opartą na niezwykle interesującej historii Chin.

 

„Król kebabów” Marty Mazuś to książka o ludziach, którzy przybyli do Polski, aby od nowa poukładać sobie życie. Najczęściej jednak plany te zostały skonfrontowane z naszą polską rzeczywistością. Wylądowali na bazarach sprzątając po kilkanaście godzin dziennie tak jak świetnie wykształcona Ukrainka lub Turek, który przywiózł Polsce kebab i wielu różnych ludzi, którzy rzadko kiedy narzekają na swój los, ale cieszą się drobiazgami i próbują przeżyć od pierwszego do pierwszego. Autorka przedstawiła nam dwie strony medalu - zachowania imigrantów i to, jaki my mamy do nich stosunek. Poznajemy stereotypowych Polaków zamkniętych na inne narodowości, ale i otwartych, którzy pomagają bez względu na kolor skóry czy wyznanie. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że jest to książka, którą każda z nas odebrała w inny sposób. Jest to zasługa historii, które nie są czarno-białe, gdyż wszystko ma swoje dobre strony jak i to gorsze oblicze.

 

Klubowiczki MDKK

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: