Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874591 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubaczowie

DKK nagrodzony

08-01-2019

Miło nam poinformować, że Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej Bibliotece został nagrodzony za działalność przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W sali widowiskowej Hotelu Rzeszów podczas spotkania podkarpackich moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki (30.11. 2018 r.) nasz DKK z Lubaczowa znalazł się wśród trzech nagrodzonych klubów, obok klubów z Cieszanowa oraz Zabratówki. Moderatorom DKK – Dyrektor Barbara Chmura wręczyła czytniki e-booków Kindle 3. Nagroda jest dla naszego Klubu ogromnym wyróżnieniem i dalszą motywacją do aktywnego promowania czytelnictwa. Jest to kolejna nagroda, którą nasz Klub otrzymał w tym roku.

 

W lutym w ogólnopolskim konkursie Wydawnictwa Agora nasz film pt. „Andrzej Wajda. Podejrzany. Czytamy. Polecamy” zdobył główną nagrodę, którą było spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem. Również w tym roku Klubu zdobył grant w wysokości 11 tys. zł. Pozyskane środki pochodzą z programu „Aktywne Pogranicze”, a Dyskusyjny Klub Książki realizować będzie projekt „Czytam jak lubię w czytelni pod chmurką”. Projekt ma na celu stworzenie nowego miejsca spotkań dla miłośników czytania. Czytelnia powstanie w ogródku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. Jej otwarcie przewidziane jest w maju 2019 roku. W ramach projektu zostało zakupione potrzebne wyposażenie tj. fotele, stoliki, sofa, leżaki, krzesła. Dyskusyjny Klub Książki działa w naszej Bibliotece od 2013 roku. W tym czasie spędziłyśmy kilkadziesiąt godzin, czytając i dyskutując nad książkami oraz zorganizowałyśmy kilka spotkań z autorami w ramach naszej działalności w DKK. W tym czasie odwiedzili nas znani i nagradzani autorzy tj.: Hubert Klimko – Dobrzaniecki, Jacek Hugo – Bader, Wojciech Jagielski, Anna Janko oraz Magdalena Grzebałkowska. W naszych książkowych poszukiwaniach wyruszamy także, poza bibliotekę. Bierzemy udział w targach książki w Rzeszowie oraz uczestniczymy w festiwalu literackim w Szczebrzeszynie.

 

Katarzyna Żukowicz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: