Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874800 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubaczowie

DKK na Świątecznych Targach Książki

27-11-2018

W rzeszowskiej galerii Millenium Hall w dniach 23- 24 listopada odbyła się druga edycja Świątecznych Targów.

 

Ubiegłoroczny sukces targów sprawił, że po raz kolejny Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej Bibliotece wybrał się na spotkania z zaproszonymi autorami. W pierwszym dniu targów Klubowiczki uczestniczyły w spotkaniach w saloniku literackim, gdzie gościli m.in.: Sylwia Chutnik – pisarka, działaczka społeczna, feministka. Laureatka Paszportu Polityki 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Autorka opowiedziała o drodze, jaką przebyła od nastolatki zakochanej w książkach po uznaną i nagradzaną pisarkę, walczącą o prawa kobiet. Nam zdradziła, że Rzeszów jest jej bardzo bliski, a to za sprawą Magdaleny Zimny – Louis pisarki i koordynatorki targów. W prywatnej rozmowie z Klubowiczkami podkreślała, jak ważną funkcję pełnią dziś Dyskusyjne Kluby Książki w Polsce. Kolejny z autorów goszczących na targach był dziennikarz Witold Szabłowski. Opowiedział o swojej przygodzie z Turcją, która zaowocowała zbiorem reportaży „Zabójca z miasta moreli”. Udało się również porozmawiać z autorem, który jak się okazało, był już w Lubaczowie. Zwiedził również naszą okolicę, zapamiętał szczególnie piękne przydrożne krzyże i cerkwie. Podczas panelu „Literatura rodzaj żeński” dyskutowano o tym, czym jest „literatura kobieca”. O swoich powieściach opowiedziały autorki pochodzące z Podkarpacia Natalia Sońska z Łańcuta i Magdalena Skubisz z Przemyśla. Na targach odbyło się również spotkanie promujące album „Polska 100 lat” przygotowywany w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pracami nad powstaniem tej wyjątkowej publikacji kierowała powołana z inicjatywy społecznej Rada Programowa. W albumie zilustrowane zostały rozważania na temat kształtowania się i rozwoju najważniejszych dziedzin z życia narodu polskiego: skomplikowanej i trudnej historii Polski, jej suwerenności i transformacji dziejowej (przemian polityczno-gospodarczych), relacji i tożsamości społecznych, religii, oświaty, zdrowia, literatury i kultury. Świąteczne Targi Książki były również doskonałą okazją do wzbogacenia swojej prywatnej biblioteczki. Książki w okazyjnych cenach proponowały największe polskie wydawnictwa.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: