Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315902 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

Michał Wójcik: Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg – najgroźniejszej polskiej agentki

02-10-2018

DKK na tropie szpiega - 19 września 2018

 

„Baronówna Na tropie Wandy Kronenberg – najgroźniejszej polskiej agentki” Michała Wójcika to kolejna książka opowiadająca o czasach wojny. Wanda Kronenberg jest córką barona Leopolda Jana Kronenberga, arystokraty żydowskiego pochodzenia. W momencie wybuchu wojny ma 17 lat, ale wkrótce ta młoda dziewczyna zostaje agentką, a jak wskazuje wynik badań autora pracowała jednocześnie dla Gestapo, AK i NKWD. "Poza warstwą historyczną książka pokazuje też warsztat pracy historyka i dziennikarza śledczego, na który składają się setki godzin spędzone w archiwach nad nieczytelnymi, dokumentami i zapiskami. Niewątpliwym atutem książki jest opis codziennego życia w okupowanej Warszawie, interesujących miejsc, galerii sztuki, kawiarni i lokali, w których spotykali się działacze wywiadu i kontrwywiadu, funkcjonowania Państwa Podziemnego, stosunków z władzami okupacyjnymi oraz władzami Polski na emigracji. Autor stawia kontrowersyjną tezę, że polskie podziemie było tak mocno infiltrowane przez służby niemieckie, że można uznać, iż było przez Niemców sterowane...." Intrygujące jest to, że nawet tyle lat po zakończeniu wojny są postacie i wydarzenia, które nadal pozostają tajemnicą dla wielu współczesnych Polaków. Lektura "Baronówny" wywołała również dyskusje dotyczącą filmów osadzonych w tym samym klimacie "Kamieni na szaniec" oraz "Dywizjonu 303 Historia prawdziwa".

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: