Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24669325 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Leżajsku

Czytelnicy "poczuli miętę" do Katarzyny Enerlich

12-10-2018

Za sprawą Katarzyny Enerlich oraz czytelników leżajskiej biblioteki wieczór 11 października 2018 r. na długo pozostanie nam w pamięci.

 

Na początku spotkania w mazurskie klimaty wprowadził nas leżajski muzyk jazzowy Mateusz Pęcak. Zagrał na peruwiańskich fletach quena i quenacho, uchodzących za najstarsze flety na świecie. Następnie pisarka, miłośniczka natury, zielarka oraz instruktorka jogi wypełniła dwugodzinne spotkanie opowieściami o swoich życiowych losach, pasjach, drodze pisarskiej. Zadebiutowała bardzo wcześnie, w wieku 12 lat. Wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez młodzieżowe czasopismo „Płomyk”. Jej tekst na temat rodzinnego Mrągowa zwyciężył. Jest autorką takich książek jak „Czarodziejka jezior”, „Czas w dom zaklęty”, „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, Kwiat Diabelskiej Góry”, „Oplątani Mazurami”, "Pod słońcem prowincji", "Piękno z pól i łąk" a także serii „Prowincja” W swoich książkach opisuje uroki Mazur, porusza problemy zwykłych ludzi ich tożsamość i wielokulturowość. Pani Katarzyna okazała się bardzo radosną, pełną pozytywnej energii osobą, która potrafi dowcipnie i zabawnie przekazywać życiowe mądrości. Autorka wykorzystując to, że na każdym stoliku znajdowały się bukieciki ziołowe przeprowadziła quiz dotyczący znajomości ziół. Przekazała wiele cennych rad dotyczących naturalnych kosmetyków. Na zakończenie spotkania były jeszcze indywidualne rozmowy, wspólne zdjęcia i autografy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę ze środków finansowych Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Joanna Zygmunt

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: