Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552448 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jaśle

"Nibynoc"

02-03-2018

Kluby: Skacząc przez cienie.

 28 lutego 2018 miłośnicy literatury podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani”, odkrywali tajemnice magii światła i cieni wraz z główną bohaterką Nibynocy, Mią Corvere.

 

Jay Kristoff wielokrotnie gościł ze swoimii powieściami na listach bestsellerów książkowych, w tym na liście bestsellerów “New York Timesa”. Nibynoc, jego autorstwa, zdobyła w 2016 nagrodę Aurealis Award, przyznawaną w różnych kategoriach za najlepszy utwór literacki z gatunku science fiction, fantasy i horror. Jest to nagroda, do której pretendować mogą tylko australijscy pisarze. Czy rzeczywiście jest to taka świetna powieść? Oliwia zauważyła, że sposób prowadzenia narracji czasami jest denerwujący, zwłaszcza na początku książki i z powodu przypisów, od których jest gęsto. Nie jest to książka która zachwyca od pierwszej strony, wymaga sporo cierpliwości. Mnie zaczęła się podobać dopiero od drugiej księgi - stwierdziła Natalia. Zdaniem Izy, Mia Corvere, jest interesującą, przypomina bardzo Arię z “Gry o Tron”, co akurat uważa za zaletę. Spodobała mi się nadnaturalna umiejętność bohaterki wchodzenia w cień i wyłaniania się w innym cieniu. Bez względu na negatywne opinie warto sięgnąć po tę pozycję, choćby po to, by poznać niezwykły, choć brutalny świat Itrei i jej mieszkańców. Książka poruszyła naszą wyobraźnię i wyczarowaliśmy za pomocą tabletów i aplikacji Deep Art Effects obrazy, które kojarzą się nam z fabuła i bohaterami. Zobaczcie, czy się nam udało?!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: