Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887393 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jaśle

Remigiusz Mróz: „Kasacja”

22-02-2018

Winny czy niewinny?

 

20 lutego Dyskusyjny Klub Książki przy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosił Klubowiczki do rozmowy o książce Remigiusza Mroza „Kasacja” Kordian rozpoczyna pracę w renomowanej warszawskiej kancelarii prawniczej. Razem ze swoją opiekunką – mecenas Joanną Chyłką, mają bronić syna biznesmena, oskarżonego o bestialskie zamordowanie dwóch osób. Dowody wskazują, że jest winny, ale sprawa nie jest jednoznaczna. Klient wprawdzie nie przyznaje się do winy, ale nie chce współpracować z obrońcami.

Intryga dobrze skonstruowana, wyraziste charaktery głównych bohaterów, treść trzymająca w napięciu i bardzo sugestywnie przedstawiona, uwłaczająca dla młodego pracownika, praca w korporacji - znak naszych czasów – powiedziała pani Halina.

Konstytucja nam gwarantuje, że każdy człowiek ma prawo do obrony, ale czy takie samo prawo powinien mieć psychopata czy osoba mordująca z premedytacją? – zastanawiała się pani Ela - A zakończenie niesamowite.

Rozważałam różne warianty, ale o takim nawet nie pomyślałam. Pani Grażyna zwróciła uwagę na ponadprzeciętną inteligencję mordercy, który prowadził swoich obrońców jak po sznurku. Klubowiczki dyskutowały również o tym czy prawnik może mieć moralny dylemat broniąc psychopatów? Chyba jak do każdego zawodu, do tego też potrzebne są pewne predyspozycje – podsumowały.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: