Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505272 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jaśle

Christopher Paolini: "Eragon"

17-02-2018

Lubię smoki


Smoki  pojawiają się w legendach na całym świecie. Często występują jako strażnicy tajemnic. Dla jednych są to stworzenia przerażające, dla innych – wspaniałe i fascynujące. 29 stycznia  2018 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” dyskutowaliśmy o książce Christophera Paoliniego Eragon. Klubowicze jednogłośnie stwierdzili, że książka jest ciekawa i  atrakcyjna, zarówno fabularnie, jak i językowo. Autor trafił w gust nastoletniego czytelnika, być może dlatego, że powieść powstała, kiedy sam miał piętnaście lat i wiedział, co może spodobać się jego rówieśnikom. Jednak uczestnikom spotkania, bardziej od głównego bohatera, Eragona, podobała się smoczyca Saphira – mądra, inteligentna, dowcipna i obdarzona magicznymi mocami. Sporo zabawy dostarczył dołączony do książki słownik z wyrazami z pradawnej mowy, języka krasnoludów i urgali. Pomimo jego małej objętości udało nam się porozmawiać w pradawnym języku. Młodzi miłośnicy smoków, wykorzystując znajdującą się na tabletach aplikacje iMovie, nakręcili filmik, reklamujący powieść Eragon, a właściwie zachęcający do zawarcia bliższej znajomości ze smoczycą Saphirą. Przy okazji sprawdzili, jakie książki o smokach można znaleźć w bibliotece.

Spotkanie odbyło się w MBP w Jaśle w Strefie Innowacji .

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: