Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24768214 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Jaśle

"Baśnie osobliwe"

29-11-2018

Kluby: Tylko dla osobliwców!

 

12 października 2018 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki  „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zanurzyliśmy się w niezwykłym świecie osobliwców.

Ransom Riggs – amerykański pisarz, autor bestsellerowej powieści Osobliwy dom pani Peregrine, w Baśniach osobliwych stworzył rzeczywistość nawiązującą do powieści, ale poprzedzającą czasy w niej ukazane. Opowieści zawarte w tej książce wyjaśniają jak powstał świat osobliwców i zasady w nim obowiązujące. Baśnie osobliwe otwierają przed czytelnikiem magiczny świat pełen dziwolągów, w którym mogą wydarzyć się rzeczy niemożliwe. Pomimo, że różnią się od klasycznych baśni, zawierają morał i to nie jeden. Zaskakują i skłaniają do refleksji.

Jak się okazało, każdy miał swoją ulubioną baśń, która wywarła na nim największe wrażenie. Emilkę i Madzię oczarowała Pierwsza ymbrynka, historia zmiennokształtnej kobiety, potrafiącej zapętlać czas i walczącej o uratowanie przyjaciół przed śmiercią, nawet wtedy, gdy sami stracili już nadzieję. Igorowi spodobała się opowieść O dziewczynie, która poskramiała senne koszmary i Szarańcza. Podczas gorącej dyskusji uznaliśmy, że najwięcej głębokich przesłań zawiera baśń Znakomici ludożercy. Z kolei z Kokobolo niektórzy mieli największy kłopot. Być może dlatego, że jest to historia o samoakceptacji i podążaniu własną ścieżką, bez względu na to, co pomyślą czy powiedzą inni. Baśnie zwracają uwagę na znany fakt, że odmienność przeraża i budzi wrogość. W stworzonym przez autora świecie osobliwców  jest coś, co wciąga, chwyta za serce i nie pozwala o nim zapomnieć.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: