Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15836332 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Jaśle

„Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”.

03-07-2018

26 czerwca w Dyskusyjnym Klubie Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kopernika 8 rozmawialiśmy o książce „Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”.

 

Anna Seniuk – aktorka teatralna i filmowa, szerszemu odbiorcy znana przede wszystkim jako Magda Karwowska z serialu „Czterdziestolatek”. Opowiada ciekawe historie o przodkach, dzieciństwie dalekim od ideału, swojej karierze i życiu rodzinnym. Z jednej strony wielka aktorka, z drugiej normalna kobieta, która jak sama twierdzi „ …w dzisiejszych czasach nie miałabym szans zaistnieć” . Bez żadnej kokieterii opowiada o początkach kariery, wielkich rolach teatralnych i filmowych, ale też o ciężkiej chorobie, która ją dotknęła. Pani Halina ceni Annę Seniuk za aktorstwo, za wspaniałe role, ale niekoniecznie musi znać jej historię i przeżycia. Uważa, że książka powstała tyko dlatego, że teraz wszyscy - bardziej lub mniej znani - piszą wspomnienia. Plusem jest forma, czyli rozmowa z bliską osobą. Z tą oceną zgodziła się pani Helena dodając, że książka jest bardzo subiektywną oceną środowiska aktorskiego. Innego zdania była pani Grażyna, której książka bardzo się podobała. Normalna kobieta, co jest rzadkością wśród artystów, ma duży dystans do siebie. Pełna empatii, pomaga innym bez chęci rozgłosu, może dlatego, że sama zmierzyła się z ciężką chorobą. Wszystkie panie zgodziły się, że forma tej książki czyli rozmowa z córką to bardzo dobry pomysł.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: