Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497569 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jaśle

Eben Alexander: "Dowód"

20-01-2018

Na skrzydłach motyla

 

16 stycznia spotkali się Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawiali o książce Ebena Alexandra – Dowód. O tym, czy istnieje „życie po życiu” ludzie zastanawiali się od wieków. Napisano na ten temat wiele książek, zarówno potwierdzających jak i negujących. Kiedy neurochirurg Eben Alexander – sceptyk w sprawach wiary – ciężko zachorował i zapadł w śpiączkę, doświadczył czegoś, czego jako naukowiec nie potrafił wytłumaczyć. Po powrocie do zdrowia podjął decyzję o przeanalizowaniu tych, doświadczeń. Przeżycia te bowiem spowodowały przewartościowanie jego racjonalnej wizji świata. Uznał, że jako naukowiec ma obowiązek pomóc tym wszystkim, którym się nie dowierza, a nawet wyśmiewa, kiedy opowiadają swoje wspomnienia z pobytu po „drugiej stronie”. Książka nie przypadła klubowiczkom do gustu. Rozczarowała mnie - powiedziała pani Grażyna – za bardzo naukowo, jak dla laika, potraktowany temat.

Panią Halinę zdziwiło, że te przeżycia, bardzo poważne zresztą, nawróciły autora. – Mnie by to do wiary nie przekonało. Natomiast podobała mi się wiara i wsparcie całej rodziny, więzi rodzinne, które zapewne pomogły autorowi przezwyciężyć chorobę i wrócić. Człowiek jest istotą stadną, bardzo ważna jest dla niego rodzina, korzenie, które wpływają na psychikę – stwierdziła pani Helena – to wszystko tu jest.

Natomiast ta pseudonaukowość, a jako chemik mogę tak powiedzieć, nie podoba mi się i nie przekonuje mnie. Dla zwykłych ludzi – za dużo naukowych szczegółów, a dla fachowców jednak za mało. Książka, która ma służyć wszystkim, nie służy nikomu - podsumowały zgodnie klubowiczki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: