Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315680 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

Rafał Witek: Autograf za milion dolarów"

29-11-2018

Powieść Rafała Witka "Autograf za milion dolarów" była listopadową propozycją dla klubowiczów z Hermanowej.

 

Główni bohaterowie to Gabrysia Bzik i jej przyjaciel Nilson Makówka. Duet niezwykły i na pierwszy rzut oka całkiem niedobrany: podczas gdy Nilson to poukładany wielbiciel zagadnień prawniczych, Gabrysia jest zwariowaną realizatorką swoich równie zwariowanych pomysłów. Właśnie dlatego, że tak się od siebie różnią świetnie się uzupełniają i gdy nadarza się okazja aby odwiedzić Paryż i odkryć tam pewną tajemnicę bez zastanowienia podejmują wyzwanie. Co to jest surrealizm? Kim był Salvador Dali i dlaczego wszyscy zadają sobie pytanie …czy to geniusz, czy szaleniec? Tego i wiele innych rzeczy możemy dowiedzieć się czytając powieść Rafała Witka. Ciekawie napisana z dobrze skonstruowaną fabuła do końca trzyma w napięciu. Książka porusza również zagadnienia związane z biedą w krajach trzeciego świata i wykorzystywaniem nieletnich do niewolniczej pracy. Podczas naszego spotkania dzieci opowiadały, które fragmenty książki najbardziej utkwiły im w pamięci, wyszukiwały informacji w internecie na temat gatunku w sztuce, którego reprezentantem jest Salvador Dali, oraz wykonały prace w stylu surrealistycznym.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: