Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19337167 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

„Moje prawa ważna sprawa!”

24-04-2018

Książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej pt. „Moje prawa ważna sprawa!” to kolejna pozycja , którą poznali klubowicze na spotkaniu DKK w Hermanowej.

 

Jest to zbiór opowiadań, które poprzez sytuacje, jakie mogą się nam przydarzyć na co dzień, opisuje prawa dziecka. Powiedzenie nieznajomość prawa szkodzi jest bardzo adekwatne szczególnie w odniesieniu do dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszego globu często nie zdają sobie sprawy z tego co im przysługuje a co jest ich obowiązkiem. Książki takie jak ta są bardzo przydatne w edukowaniu młodego pokolenia. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja dotycząca niepełnosprawności. Uczestnicy doszli do wniosku, że jeśli się sobie przyglądniemy to każdy ma jakąś dysfunkcję i dyskryminacja osób niepełnosprawnych tak samo dotyczy nas czy naszych bliskich. Klubowicze byli też bardzo poruszeni opowiadaniem o chłopcach, którzy ulegają wypadkowi i wtedy dowiadują się, że są adoptowani. Dzieci z zainteresowaniem przyjęły wiadomość, że wszyscy mają prawo do poznania swoich biologicznych rodziców. Książka „Moje prawa ważna sprawa!” To opowiadanie pełne ważnych wiadomości, które mogą zainteresować nie tylko młodszych ale i starszych czytelników.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: