Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315890 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

Mały atlas ptaków

26-01-2018

Dnia 17.01.2018 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji był Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków.

 

Jest to pozycja przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć obserwować życie naszych pierzastych sąsiadów. Atlas został wydany w dużym formacie z pięknymi ilustracjami, niektóre z nich namalowane zostały przez córkę autorów małą Hanię. Pozycja opisuje najczęściej spotykane ptaki w przydomowych ogródkach. Uczy jak rozróżnić wróbla od dzwońca, wymienia gatunki sikor , opisuje trele wilgi czy też wyjaśnia skąd się wzięła nazwa pokrzewki. Wydawnictwo zachęca do stworzenia własnego albumu z ptakami żyjącymi obok nas. Klubowicze w czasie spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami z ptakami w roli głównej. Okazało się, że w naszej miejscowości żyją bardzo ciekawe okazy, które nie były wymienione w atlasie państwa Pawlaków np. bażanty, przepiórki, jastrzębie , czy bociany. Podczas naszego spotkania dzieci wpadły na pomysł aby przy pomocy rodziców zbudować karmnik i ustawić go pod oknem biblioteki by wspólnie obserwować i dokarmiać te ciekawe zwierzęta.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: