Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885717 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Dębowcu

Barbara Gawryluk:"Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza"

14-08-2018

Każdy z nas o czymś marzy i pragnie by choć część z tych marzeń się spełniła. O marzeniach Ivana-bohatera książki Barbary Gawryluk pt:"Czarna,Klifka i tajemnice z dna morza" rozmawialiśmy 13.08.2018 r. na spotkaniu DKK.

 

Ivan był zwyczajnym uczniem gimnazjum w Gdyni do czasu rozstania się jego rodziców. Po tym zdarzeniu wszystko się posypało. Nie wiedział co z sobą zrobić,więc włóczył się po mieście,wagarował,a gdy zrobiło się ciepło łaził na plażę i gapił się w dal. Dawni koledzy:Krzysiek i Michał zaczęli mu dokuczać,naśmiewać się z niego i na każdym kroku pokazywać kto tu rządzi. Taka atmosfera doprowadziła do bójki w szkole między Ivanem i Michałem co jeszcze bardziej pogorszyło sytuację. Karą za to zachowanie miała być praca w schronisku dla psów,"by poukładać im trochę w głowach". Ivan nie lubił tej pracy,nudził się tam aż do pewnego zdarzenia. Groźny pies Bejsbol wypadł z klatki prosto na niego i wtedy z pomocą ruszyła mu Czarna-suka,która bardzo ucierpiała w tym starciu. Teraz Ivan zrozumiał,że"pewne sprawy dzieją się po to,żebyśmy przejrzeli na oczy,żebyśmy się obudzili,otrząsnęli".Od tej chwili stali się nierozłączni,bo Czarna znalazła Ivana a on ją. Któregoś ranka na spacerze z Czarną znalazł na plaży ranną fokę. Ona nazwana Klifką dołączyła do przyjaciół Ivana. Dzięki nim czuł się coraz lepiej w świecie przyrody i dawne problemy minęły jak zły sen .Znajomość z Nikolę ,jej dziadkiem,Markiem i Basią -studentami oceanografii i innymi wspaniałymi ludźmi miał okazję spełnić swoje marzenia. Odwiedzili razem Gotlandię,rozwiązali tajemnicę listu z przed 60-lat i pływali po morzu,co była największym pragnieniem Ivana. Ta ciekawa książka(oparta na prawdziwych zdarzeniach) dowodzi,że warto marzyć i aktywnie dążyć do ich spełnienia.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: