Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885502 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Dębowcu

Paweł Beręsewicz:"Wszystkie lajki Marczuka"

19-02-2018

W dniu 16.02.2018 r. skupiliśmy się nad powieścią Pawła Beręsewicza pt.:"Wszystkie lajki Marczuka".

 

Dwutorowa narracja splata przeszłość z teraźniejszością i z każdym rozdziałem zaciekawia coraz bardziej. Bohaterami wersji współczesnej są gimnazjaliści z Choszczówki,którzy przystępują do realizacji szkolnego projektu edukacyjnego .Powstają dwie grupy uczniów rywalizujących ze sobą o zwycięstwo, a nagrodą jest wyjazd do Australii. Dawni koledzy:Adam i Rafał stają się przewodniczącymi grup i zaciekłymi wrogami. Obydwa projekty łączy ten sam bohater-Jan Marczuk,mieszkaniec Choszczówki,który z narażeniem życia pomagał Żydom w czasie II wojny światowej. Kampanie promujące lokalnego bohatera są różne,ale pomysł Adama i spółki przynosi niespodziewane efekty. Przy pomocy internetu i mediów w krótkim czasie Jan Marczuk staje się prawie" bohaterem narodowym". Profil Marczuka na Facebooku zyskuje mnóstwo "lajków",a fanów wciąż przybywa. Tak rozkręconej machiny nie można było już zatrzymać! Finał książki jest dużym zaskoczeniem dla czytelnika,ponieważ postać Marczuka to wymysł Adama. Powieść ta porusza ważne sprawy naszej historii związane z II wojną światową ,holokaustem i to czy Marczuk był,czy taż nie,to nie ma znaczenia,bo podobnych jemu było wielu. Książka ciekawa i bardzo wartościowa.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: