Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885391 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Dębowcu

Grażyna Bąkiewicz: "Ale kino!"

22-01-2018

"Każdy ma jakiś powód do zmartwień".

 

Konstancja-bohaterka książki Grażyny Bąkiewicz:"Ale kino!", którą omawialiśmy-19.01.2018 r. też taki miała. To na dźwięk słowa "Konstancja" odechciewało jej się wszystkiego,tak go nie cierpiała! Chciała to zmienić,ale by tego dokonać należało zdobyć Złotą Gwiazdę-szkolne trofeum,które spełniało życzenia. Jednak pewnego dnia Złota Gwiazda dostaje się w ręce Zyzola,klasowego półgłówka i tyrana. Zabiera trofeum do domu i wykorzystuje do własnych celów. Jedynym sposobem"ocalenia świata" było odebranie mu Złotej Gwiazdy,tylko jak to zrobić? W między czasie do szkoły dociera wiadomość,że Konstancja wygrała konkurs na opowiadanie. To właśnie jej opowiadanie posłuży jako scenariusz do nagrania odcinka filmu o przygodach wojowniczki Xymeny. Do szkoły przyjeżdża ekipa filmowa i zaczyna się prawdziwe kino! Każdy uczeń dostaje małą rolę do odegrania i przygoda goni przygodę. Moc Xymeny,odwaga Konstancji i niesamowite wyczyny kota Jeremiasza sprawiają,że książkę czyta się jednym tchem! Proponujemy przeczytać w czasie ferii.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: