Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16955742 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Cieszanowie

Rose Tremain: „Sonata Gustava”

11-10-2018

Czerwiec to letni, wakacyjny miesiąc idealny na spotkanie w plenerze. Klubowicze wybrali się do miejscowości Folwarki by tam przy grillu dyskutować o książce Rose Tremain „Sonata Gustava”.

 

Jest to powieść osadzona w czasie trwania II wojny światowej, a miejscem akcji jest neutralna Szwajcaria. Autorka skupia się jednak na relacjach międzyludzkich, konflikt zbrojny jest tłem, który ma wpływ na sposób postępowania bohaterów. Tytułowego Gustava poznajemy gdy jest małym chłopcem i mieszka ze swoją matką Emilie. Kobieta traktuje syna ozięble, nie ma dla niego czasu, jest oschła. Nie dziwi fakt, że chłopiec szuka zrozumienia gdzie indziej mimo, że bardzo kocha swoją matkę i zabiega o jej względy. Robi wszystko dla innych, jednocześnie zapominając o sobie, daje się przez to wykorzystywać. Zatraca się w miłości do innych osób. Książka napisana jest w trzech częściach nie następujących chronologicznie po sobie. Najpierw poznajemy losy małego chłopca Gustava, a dopiero później dowiadujemy się o młodości jego rodziców. Całość toczy się w okresie wojennym i tuż po nim. Życie w neutralnym kraju mimo toczącej się zawieruchy wbrew pozorom nie jest łatwe. Autorka analizę sytuacji i postępowania bohaterów pozostawia czytelnikowi, sama nie ocenia, przez co książka skłania do refleksji i dyskusji. „Sonata Gustava” wzbudziła w czytelnikach duże emocje co świadczy o jej bogatym walorze literackim.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: