Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24746860 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Cieszanowie

Agata Przybyłek: „Bądź przy mnie zawsze"

06-04-2018

22 marca 2018 odbyło się comiesięczne spotkanie członków DKK . Bardzo ucieszyła nas frekwencja, pojawili się klubowicze, którzy przez pewien czas byli nieaktywni.

 

Na początek omówiliśmy książkę Agaty Przybyłek „Bądź przy mnie zawsze”. Jest to powieść obyczajowa autorstwa młodej pisarki, która ma już w swoim dorobku artystycznym kilka tytułów. Głównym wątkiem jest rozwijająca się miłość pomiędzy młodymi ludźmi z dwóch różnych światów. Ona przed szansą na doktorat z psychologii, on dziedzic rodzinnego gospodarstwa. Jednak w drodze do miłości nie ma granic. Pojawia się też pewna starsza pani, która postanawia opowiedzieć swoja przeszłość sięgającą okresu II wojny światowej. Znajduje słuchacza w osobie młodego chłopca z problemami rodzinnymi. Jest to dla niego odskocznia od szarej codzienności, a jednocześnie fascynacja nad siłą uczucia. Losy wszystkich bohaterów w zadziwiający sposób łączą się ze sobą. W książce przeplatają się różnorodne emocje: strach, ból, tęsknota, przyjaźń, wierność, jednak dominująca jest miłość, która prowadzi czytelnika do końca. Klubowicze stwierdzili, że książka napawa optymizmem i jest dobrą lekturą na trudne dni.

Druga część spotkania to projekcja filmu „Światło między oceanami”. Książka o tym tytule omawiana była we wrześniu 2017 roku i głęboko zapadła nam w pamięć. Spektakularny sukces powieści skłonił nas do obejrzenie adaptacji filmowej. Cisza w trakcie seansu była wymowna, świadczyła o zainteresowaniu i skupieniu widzów. Niezwykle poruszająca opowieść po raz kolejny wzruszyła do łez Zdecydowanie polecamy.

Moderator: Mizyn Małgorzata

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: