Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336495 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Chmielniku

"Cudowny chłopak"

18-12-2018

Cudowny chłopak, czyli cudowna historia

 

„Cudowny chłopak” autorstwa R. J. Palacio to wspaniała historia, która nie bez powodu zajęła I miejsce na liście bestsellerów New York Timesa. Pewnie wszyscy słyszeliśmy o jej ekranizacji, jednak, moim zdaniem, naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, nawet jeżeli obejrzeliśmy już film. Książka opowiada historię chłopca, który urodził się z wadą genetyczną-ma zdeformowaną twarz. Do pewnego czasu uczył się w domu, jednak gdy kończy 11 lat, rodzice decydują o posłaniu go do szkoły. August będzie musiał zmierzyć się z nowym środowiskiem, gdzie nie wszyscy są życzliwi i tolerancyjni. Czy dane mu będzie znaleźć prawdziwą przyjaźń sięgającą głębiej, niż oczy? Niewątpliwym atutem książki jest kilku narratorów. Pomimo iż Auggie jest głównym bohaterem, możemy poznać punkt widzenia jego siostry Vii, koleżanki ze stolika Summer, najlepszego kumpla Jacka Willa, a nawet pewnego Justina… Powieść urzeka ciepłem, rozbawia i wzrusza do łez. Jeżeli ktoś szuka dobrej książki nie tylko dla młodzieży, właśnie ją znalazł.

 

Jadwiga Strzelec DKK Loversi Książek

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: