Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301693 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Chmielniku

Barbara Gawryluk: "Czarna, Klifka i tajemnica z dna morza"

01-05-2018

O „Czarnej, Klifce i tajemnicach dna morza”

 

Bohater książki Barbary Gawryluk, trzynastoletni Ivan, ciągle popada w jakieś kłopoty w szkole, ponieważ odreagowuje w ten sposób rozwód rodziców. Nie znajduje zrozumienia ani u kolegów, ani u wychowawców. Na dodatek za te wyczyny trafia do schroniska dla psów gdzie musi odpracować swoje przewinienia. Wydaje mu się, że już gorzej być nie może, ale przyjemnie się rozczarowuje, bo ten moment będzie dla niego przełomowy. Dzięki tej pracy zyskuje najwierniejszego, czworonożnego przyjaciela, uczestniczy w niezwykłym zdarzeniu w roli głównej z małą foczką, poznaje wspaniałą dziewczynę i całkiem przypadkiem razem z nią odkrywa skarb. To tylko niektóre z jego przygód, więcej nie zdradzamy. Nasza grupa w tej książce znalazła zarówno plusy jak i minusy. Tym co nam się spodobało było: - realizm sytuacji w jakiej znalazł się Ivan, a więc przedstawienie rozwodu rodziców bez nadmiernego cukierkownia - miłość psa do człowieka jaką okazała Czarna broniąc Ivana przed innym groźnym psem - zamiłowanie Ivana do morza - zagadka listu sprzed lat - wątek wolontariatu - zachowanie Ivan wobec bezbronnej foczki - wątek edukacyjny, jeśli chodzi o zachowanie się człowieka w zetknięciu z fokami. Do minusów zaliczyliśmy: - wielość niedopracowanych wątków - naiwne, naszym zdaniem, zbiegi okoliczności - błędy rzeczowe i logiczne - sztampowy wątek rozwodu - pełna sprzeczności postawa mamy Ivana, która jest albo nadopiekuńcza albo zbyt łatwo się na wszystko zgadza. Wy też możecie dopisać swoje plusy lub minusy, wystarczy tę książkę przeczytać!

 

Grupa DKK Loversi Książek z Chmielnika

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: