Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301924 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Chmielniku

Jakie książki Loversi znaleźli pod choinką?

31-01-2018

Jakie książki Loversi znaleźli pod choinką?

 

 

Pierwsze spotkanie w tym roku w klubie Loversów Książek charakterem odbiegało od dotychczasowych. Święci Mikołajowie bardzo się postarali jeśli chodzi o prezenty książkowe pod choinkę, więc zadecydowaliśmy, że trzeba te wszystkie otrzymane książki szybko przeczytać aby nie stały zaniedbane na domowych półkach. Po tak różnorodnych lekturach wywiązała się żarliwa dyskusja, a wręcz licytacja czyja książka jest najlepsza lub też kto umie zaprezentować jej treść najlepiej, jednocześnie zachęcając do jej przeczytania. Dzieciom podobały się wszystkie książki, ale pierwsze miejsce ex aequo zdobyły dwie z nich, dwóch recenzentek: „Był sobie pies” Jadzi i „Wysoka poprzeczka” Gabrysi. Jadzia Strzelec o książce, która przeczytała pisze tak: „Jedną z moich ulubionych książek i jednocześnie tą, do której chyba najczęściej powracam, jest powieść Wiliama Bruce’a Camerona pod tytułem „Był sobie pies”. Jej głównym bohaterem i jednocześnie narratorem jest pies Bailey, który przedstawia czytelnikowi świat z perspektywy czworonożnego przyjaciela człowieka. Najpierw jako kundelek Toby, następnie golden retriever Bailey, owczarek niemiecki Ellie i w końcu labrador Koleżka poszukuje odpowiedzi na pytanie: jest sens życia psa? Odradzając się na nowo Bailey przekonuje się do człowieka, zaprzyjaźnia się z nim, by później szukać swojego lepszego lidzkiego przyjaciela Ethana, z którym spędził najszczęśliwsze ze swoich czterech żyć. „Był sobie pies” to pełna miłości, ciepła i dobrego humoru opowieść (dostępna również w wersji filmowej) nie tylko dla miłośników psów. Każdy może z niej wynieść coś dla siebie, a przy okazji dobrze się zabawić.”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: