Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315701 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Roald Dahl: "Charlie i Wielka Szklana Winda"

06-11-2018

 Charlie’go wielu z nas poznała już w książce pt. „Charlie i Fabryka Czekolady”.

 

Tym razem idziemy o krok dalej i poznajemy dalsze przygody Charlie’go, jego rodziny i pana Wonki. Charlie został właścicielem fabryki czekolady, którą stworzył pan Wonka. Będąc wspólnie z rodziną i panem Wonką właśnie, w Wielkiej Szklanej Windzie, wznoszą się coraz wyżej ponad kulę ziemską. W pewnym momencie, winda wymyka im się spod kontroli i pędzi z prędkością rakiety prosto w kosmos. Wszyscy, oprócz pana Wonki oczywiście, są przerażeni. Charlie również się boi, ale jednocześnie ufa bezgranicznie swojemu nowemu przyjacielowi. Podobnie dziadek Joe. Okazuje się, że winda to wspaniałe, nowoczesne urządzenie, w którym nic złego im nie grozi. Na orbicie okołoziemskiej zauważają Kosmiczny Hotel. Wynalazek, który Amerykanie umieścili w kosmosie i w którym chcą przyjmować gości. Okazuje się jednak, że nie jest on wcale bezpieczny, gdyż zamieszkują go zgnicioły plaźmiaki. Stwory, z którymi nikt nie ma szans. Jedynie Szklana Winda, sterowana przez pana Wonkę, może je pokonać. Podróż w kosmos kończy się happy endem i wszyscy wracają szczęśliwie do swojego nowego domu czyli Fabryki Czekolady. Dalsze przygody Charliego i pozostałych bohaterów bardzo spodobały się klubowiczom. Książka została przeczytana z przyjemnością. I z przyjemnością również o niej dyskutowaliśmy.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: