Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19343632 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Paweł Beręsewicz: "Pieniądze albo kasa"

31-10-2018

Podobno pieniądze szczęścia nie dają.

 

Jest w tym zapewne sporo prawdy. Prawdą jest jednak też to, że brak wspomnianych pieniędzy może być bardzo dokuczliwy. A przekonuje się o tym nasz młody bohater – Staszek Tondera. Jest to rezolutny, inteligentny chłopiec, który już od najmłodszych lat dąży do zdobycia majątku. Jako małe dziecko, próbował zdobywać upragnione rzeczy strasznym wrzaskiem. Z czasem odkrył jednak, że ta metoda przestała przynosić skutek. Trzeba więc było sięgnąć po inne metody. A pomysłów Staszkowi nigdy nie brakowało. Były one raz bardziej, a raz mniej trafione. Prawda jest jednak taka, że nasz bohater nigdy się nie poddawał. Jego celem było zdobycie fortuny. Na początku były to różne niewinne zabawy. Z upływem lat jednak, sprawy stawały się poważniejsze, a często także wątpliwe moralnie. Wszystko jednak przedstawione jest w sposób humorystyczny, lekki i ciekawy. Niezbyt często mamy do czynienia z książką , gdzie głównym tematem są pieniądze i do tego jeszcze ukazane w tak ciekawy sposób jak tutaj: z dystansem i humorem. Polecamy.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: