Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18305317 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zarzeczu

Joanny Rawik: "Ptak smutnego stulecia"

07-11-2017

Działalność Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Wyszyńskiego w Zarzeczu zainaugurowana została 26 września 2017 r., kiedy to czytelniczki wybrały książki na pierwsze spotkanie.

 

20 października w pięknych wnętrzach zarzeckiego pałacu Dzieduszyckich, w którym biblioteka ma siedzibę, dyskutowaliśmy o książce Joanny Rawik „Ptak smutnego stulecia Edith Piaf”. Autorka, zafascynowana postacią Edith Piaf, przedstawia w książce biografię piosenkarki, jej życie artystyczne i prywatne. Książka urzekła nas, gdyż czyta się ją jak wciągającą, dobrze napisaną powieść. Joanna Rawik wchodzi w emocje swojej bohaterki, razem z nią przeżywa rozwój kariery, liczne romanse i niczym niepohamowany pęd ku nowym życiowym wrażeniom. Życie francuskiej piosenkarki pozwoliło nam zrozumieć sens jej piosenek, które towarzyszyły nam podczas spotkania. Ubogacone lekturą z niecierpliwością czekamy na spektakl o życiu Piaf w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, którego premiera planowana jest na luty 2018 r.

M.Ćwikła

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: