Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19343596 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Woli Mieleckiej

Anna Karpińska: "Chorwacka przystań"

30-10-2017

7 października w bibliotece w Woli Mieleckiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy akompaniamencie stukającego w szyby deszczu, w ciepłej, domowej atmosferze panie prowadziły ożywiona dyskusję literacką nad książką Anny Karpińskiej - Chorwacka przystań.

 

Autorka jest niezwykle popularna i lubiana przez czytelniczki w Polsce. Jej książki są cały czas w obiegu czytelniczym i nigdy nie zalegają bibliotecznych półek! Dorobek literacki Anny Karpińskiej to m.in. : Przysługa, Sakrament niedoskonały, Przekonaj mnie, że to ty, Pozwól się uwieść, Odnajdę Cię, Zostań ze mną. Chorwacka przystań również podobała się paniom z naszego klubu. Książka jest opowieścią o Annie, która wyjeżdża do Chorwacji jako korespondentka jednej z gazet. Jej praca ma polegać na relacjonowaniu wydarzeń toczącej się wojny bałkańskiej. Na tle wydarzeń wojennych samotna, choć zamężna kobieta wpada w sidła miłości i zakochuje się w Blażu. Jednak konieczność powrotu do kraju oraz pewne wydarzenia w życiu Anny wpłyną na jej decyzje na przyszłość. Co zwycięży ? Nieoczekiwana miłość czy może jednak zwykła codzienność u boku męża. Dwadzieścia lat później podobne dylematy przeżywać będzie kolejna młoda kobieta. A Anna ponownie wyruszy do Chorwacji w poszukiwaniu wspomnień. Czym zakończy się ponowny wyjazd do Chorwacji? Tego warto dowiedzieć się dzięki lekturze książki (recenzja Agnieszki – klubowiczki). Panie z DKK miały również w tym dniu okazję zapoznać się z gorącymi nowościami. Biblioteka w ostatnim czasie wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych tytułów. Gorąco polecam Słup ognia – długo wyczekiwaną kontynuację Filarów ziemi Kena Folletta, jak również Początek Dana Browna. Wśród nowości jest wiele książek polskich autorów. Wymienię kilka nazwisk: Mróz, Michalak, Rudnicka, Mirek, Jax i inni. Biblioteka nie zapomniała również o najmłodszych czytelnikach. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 29 listopada o godz. 16:30. Tym razem będziemy omawiać powieść amerykańskiej pisarki Tary Conklin pt. Służąca. Justyna Ryczek- bibliotekarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: