Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315698 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Woli Mieleckiej

Agnieszka Lingas - Łoniewska: "Piętno Midasa"

08-05-2017

„Piętno Midasa” na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

 

Na kwietniowym spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej omawialiśmy książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Piętno Midasa”. Była to kolejna powieść autorki, po którą sięgnęliśmy na naszych spotkaniach. Wcześniej omawiane tytuły to: „Skazani na ból”, „Szósty”, „Brudny świat”. Autorka jest niezwykle lubiana i cieszy się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Dodam jeszcze, że pani Agnieszka będzie już wkrótce gościem DKK w Woli Mieleckiej. Zapraszam serdecznie na spotkanie autorskie 16 maja o godzinie 13.00. „Piętno Midasa” to powieść, która wciąga nas w wykreowany świat od pierwszych stronic. Można się oderwać dopiero w momencie przeczytania zakończenia. Do wyboru mamy dwa. Dobre i złe. To taka swoista koncepcja autorki. Czytelnik sam zdecyduje, czy losy bohaterów znajdą szczęśliwe zakończenie, czy też nie. Główni bohaterowie to oczywiście on i ona. On – Jakub Rojalski – płatny morderca. Ona – Karolina Linde – inspektor policji, od kilku lat ścigająca Midasa, nieuchwytnego mordercę na zlecenie. Ich losy muszą się skrzyżować. Co z tego wyniknie? Czy człowiek może mieć dwa oblicza? Wzbudzać poczucie bezpieczeństwa i stwarzać śmiertelne zagrożenie? Jakub Rojaski na co dzień jest spokojnym człowiekiem, utalentowanym fotografem, samotnikiem. Niezmiernie wrażliwym na krzywdę innych. Pomaga bezinteresownie tym, którzy są w potrzebie. To jedno oblicze. Drugie – seryjny zabójca, maszyna do zabijania, działająca bez cienia zarzutu i wahania. I co ciekawe, gdy Midas wychodzi na akcję, czytelnik drży z niepokoju o jego los. Wraz z rozwojem akcji poznajemy bowiem tragiczną przeszłość Jakuba, która ciąży na jego życiu i sprawia, że jest on bardzo tajemniczą i złożoną postacią, człowiekiem dobrym i zarazem niebezpiecznym. W dodatku zakochanym, w tej która go ściga w majestacie prawa. I jak to się skończy? Jak piałam wyżej, sami państwo zdecydujecie. Do wyboru dwa alternatywne zakończenia! „Piętno Midasa” to niezwykle poruszająca powieść, z oryginalnie skonstruowanym wątkiem kryminalnym, z niebezpiecznym i namiętnym romansem w tle. Polecam!

 

Justyna Ryczek

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: