Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315921 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Woli Mieleckiej

Kim Edwards: "Jezioro Marzeń"

09-03-2017

W poniedziałkowy wieczór, 6 marca, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej.

 

Tematem burzliwej dyskusji była powieść amerykańskiej pisarki - Kim Edwards pt. „Jezioro marzeń” . Dlaczego książka wzbudziła tyle emocji? Dla jednych czytelniczek była źródłem wielu wzruszeń, dostarczając niezapomnianych treści i wrażeń artystycznych. Dla innych była tylko nudnym „czytadłem”, przez które nie mogły się przedrzeć. Była też grupa osób, oceniających poziom książki jako średni. Każdy bronił swej racji, co spowodowało bardzo ożywiony dialog. Myślę, że takie kontrowersje wokół „Jeziora marzeń” będą najlepszą zachętą do sięgnięcia po lekturę i sprawdzeniu jak jest naprawdę. Przybliżę treść książki. Główną bohaterką jest Lucy Jarrett, 29- letnia hydrolog, mieszkająca od kilkunastu lat w Japonii. Kobieta opuściła swój dom i rodzinne strony po tragicznym wypadku, jakim było zatonięcie i niewyjaśniona śmierć ojca. Przez cały czas ma poczucie winy i przekonanie, że mogła jakoś zapobiec tragedii. Pewnego dnia Lucy otrzymuje wiadomość o wypadku matki i postanawia wrócić do domu, do Lake of Dreams. Powrót staje się próbą zmierzenia z przeszłością i próbą rozwiązania zagadki tajemniczej śmierci ojca. Przy okazji odkrywa również skrywane od lat rodzinne sekrety. Na poddaszu niszczonego zębem czasu domu, natrafia na ślad dawno zapomnianej rodzinnej historii. Wszystko zaczyna się od znalezienia zagadkowych listów i pięknego kocyka. Podążając ich śladem, spotyka swą pierwszą, wielką miłość - Keegana Falla. Jest on artystą, specjalizującym się w wyrobach ze szkła. Z jego pomocą dociera do pięknych, zapomnianych już witrażów znanego artysty, a które łączą się z przeszłością jej rodziny. Czy Lucy pozna losy nieznanych członków rodziny? Rozwiąże tajemnicę śmierci ojca? I wreszcie z kim zwiąże swój los: czy wróci do pierwszej miłości, czy pozostanie wierna obecnemu chłopakowi? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy na kartach książki „Jezioro marzeń”. Osobiście polecam książkę. To nie jest tylko opowieść o odkrywaniu tajemnic, ale także o tym, jak radzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 24 kwietnia. Tematem dyskusji będzie powieść Agnieszki Lingas- Łoniewskiej "Piętno Midasa”.

Justyna Ryczek

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: