Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17334786 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Tarnobrzegu

Andrzej Pilipiuk: "Wilcze leże"

29-11-2017

W dniu 27 listopada 2017 r. w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki przedstawiły swoje refleksje i przemyślenia inspirowane lekturą ,,Wilcze leże" autorstwa Andrzeja Pilipiuka.

 

Spotkanie poprowadziła pani Zofia Madej. W oczekiwaniu na niespodziewane, Klubowiczki DKK tym razem zanurzyły się w świecie opowieści fantasy, w których granica między tym co realne, a tym co fikcyjne niebezpiecznie się zaciera, zwłaszcza u Andrzeja Pilipiuka... Doktor Skórzewski i Robert Storm znów pozostawiają czytelnika z pytaniami bez odpowiedzi. Nie sposób ogarnąć rozumem zjawiska wilkołactwa na prowincji, o czym traktuje opowiadanie pt. „Promienie X". Mumia z Breslau z kolei, to jakby artefakt innej epoki. Jest jeszcze tajemnicza żydowska księga z sekretną inkantacją przenosząca w ,,Odległe krainy" na zasadzie wypadkowości. W tytułowym „Wilczym leżu” mistrz Pilipiuk wiernie rekonstruuje realia czasów II wojny światowej i nastroje antysemickie. Bohaterką czyni młodą Żydówkę, której Opatrzność pozwala umknąć z domu swoich pracodawców. Na pytanie, czy las pełen wilków jest bezpieczniejszym miejscem dla młodej dziewczyny każdy samodzielnie musi wyciągnąć wnioski. Autor swoimi opowiadaniami zawartymi w tomiku ,,Wilcze leże" pokazuje, że potrafi pisać i wymyślać pełne grozy, intrygujące, porywające fabuły. Prezentuje naprawdę dobry poziom humoru, lekkiej satyry, a to wszystko przyprawione hojną dawką wyobraźni. Klubowiczki na kartach książki miały też możliwość wybrać się na poszukiwania zaginionego rękopisu Kornela Makuszyńskiego i poznać bliżej mniej znane fakty z życia pisarza.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: