Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17335026 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Tarnobrzegu

Guillaume Musso: "Papierowa dziewczyna"

01-03-2017

W dniu 27 lutego 2017 r. w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiały na temat przeczytanej książki autorstwa słynnego francuskiego pisarza Guillaume Musso. Spotkanie poprowadziła pani Zofia Madej.

 

Jest to powieść o szczęściu, do którego wiodą zbiegi nieszczęśliwych okolicznościach, o miłości, która nie powinna nigdy się zdarzyć i o zwykłej-niezwykłej książce podróżniczce oraz jej losach. Tej powieści po prostu nie można sobie odmówić!!! Osobiste doświadczenia bohaterów z przeszłości wzbudzają zainteresowanie i sympatię czytelnika już od pierwszych stron. Musso kreśli postaci wyraziste, pogubione egzystencjonalnie, a jednocześnie daje im zielone światło, by mogły zrozumieć wszystko, radząc sobie z różnymi sytuacjami życiowymi. Powieść jest rezultatem doskonałego połączenia niczym nie ograniczonej fantazji autora z nieustającym poczuciem humoru, czasem czarnym. Dodam, że nic nie jest w ,,Papierowej dziewczynie" jednoznaczne. I to jest motywujące, żeby odkryć na koniec ukryty z taką wirtuozerią smaczek. Tom, niegdysiejszy celebryta, autor bestsellerów, dziś topiący smutki w pigułach i alkoholu porzucony przez Aurorę kochanek, to cień mężczyzny. Zaniedbany, załamany, zmagający się z syndromem białej kartki mężczyzna, nie jest w stanie sprostać finansowym zobowiązaniom wobec agenta i wydawnictwa. I tak oto jak we śnie, o trzeciej nad ranem w mieszkaniu Toma pojawia się mokra od deszczu Billie. Naga dziewczyna twierdzi, że mieszka... w jego książkach i właśnie wypadła ze strony nr 266. Od tego momentu, akcja nabiera zawrotnego tempa. Po drodze jeszcze udana ucieczka z zakładu psychiatrycznego z Meksykiem w tle, historia z atramentem i operacja na sercu. Zakończenie wgniata w fotel. Polecam z całą odpowiedzialnością.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: