Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15779627 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Sieniawie

Maria Krasowska: "Wyspa"

18-12-2017

Ostatnie w 2017 roku spotkanie DKK odbyło się 12. grudnia, uczestniczyło w nim 12 osób. Przy kawie i herbatce rozmawialiśmy o bardzo młodej autorce Marii Krasowskiej.

 

Spotkanie miało bardziej charakter sprawozdawczy, ponieważ byliśmy już po spotkaniu autorskim z pisarką. Chętnie podzieliliśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami ze spotkania. Książka „Wyspa X” to debiutancka powieść Marii Krasowskiej, youtuberki, autorki bloga „Amerykańska przygoda”-będącej zapiskiem wrażeń autorki z przebiegu wymiany szkolnej w Stanach Zjednoczonych. Marysia interesuje się gimnastyką i biznesem, jest fanką zdrowego stylu życia, uwielbia podróże. Przygodę z pisaniem rozpoczęła w wieku 16 lat. Na plus z pewnością zasługuje pomysł na książkę. Autorka ciekawie wykreowała postacie połączyła lekką fantastykę z wieloma przygodami i niesamowitą akcją. Jest to powieść, w której niema rzeczy niemożliwych. Niezwykłe zdolności dzieci , nieoczekiwana sytuacja, w której się znalazły przybliża je do siebie, jest to początkiem rodzącej się między nimi przyjaźni, magiczna wyspa, demony, walka dobra ze złem, powieść jest bardzo klimatyczna. Podsumowując da się odczuć, że autorka zaczęła pisać w młodym wieku, miała milion pomysłów i wszystkie chciała koniecznie umieścić w swojej powieści. Język, jakim się posługuje, jest prosty i naszym zdaniem adekwatny do wieku odbiorcy. Fabuła przeprowadzona jest lekko, przez co lektura nie wymaga od czytelnika większego skupienia. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że „ Wyspa X” jest typową powieścią przygodową dla dzieci i młodzieży.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: