Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15835927 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Sieniawie

Zusak Markus: „ Złodziejka książek”

14-11-2017

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu dla Dorosłych odbyło się 25 października , a tematem, wokół którego toczyła się dyskusja była książka Marcusa Zusaka „Złodziejka książek.

 

Markus Zusak urodził się w Sydney w 1975 roku i jest już znany czytelnikom na całym świecie. Jego pierwsza powieść, „The Underdog”, zyskała uznanie krytyków w Australii. Opublikowano ją również w Europie i USA, przetłumaczono na liczne języki. Napisana w 2005 roku "Złodziejka książek" stała się jego - do tej pory - najsłynniejszą powieścią. Zusak mieszka w Sydney z żoną i córką. Opowieść o prawdziwej przyjaźni i miłości w czasach hitlerowskich Niemiec napisana jest w interesujący sposób, czyta się ją jednym tchem, a narracja, pod postacią Śmierci dodaje jej jeszcze więcej oryginalności. Liesel Meminger główna bohaterka swoją pierwszą książkę zdobywa podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać. Swoje lektury zdobywa w niecodzienny sposób kradnąc je. Są to np. książki płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie ta własnoręcznie napisana. W momencie, gdy przybrani rodzice udzielają schronienia w swym domu Żydowi, życie już i tak dość trudne diametralnie się zmienia. Jest to historia, która skłania do refleksji nad naszym człowieczeństwem i otaczającym nas światem. Gorąco zachęcamy do jej przeczytania.

 

E. Jagusztyn

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: