Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15796175 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Sieniawie

Grażyna Jagielska: "Ona wraca na dobre"

10-10-2017

4. października 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Sieniawie po wakacyjnej przerwie, wznowił działanie DKK dla młodzieży. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „ Ona wraca na dobre” autorstwa Grażyny Jagielskiej – z zawodu tłumaczki literatury angielskiej z zamiłowania dziennikarki.

 

Autorka książki przez wiele lat mówiła o sobie „ matka, żona, tłumaczka literatury”. Wyjazdy męża w rejony objęte wojną doprowadziły do tego, że znalazła się w klinice ratującej z PTSD. Ciągły lęk o małżonka przyczynił się powstania choroby typowej dla żołnierzy walczących na frontach. Szpital psychiatryczny pomógł, ale jednocześnie uświadomił kobiecie, że nie wie, kim jest, a my czytelnicy próbujemy razem z nią to zrozumieć. W myślach bohaterki, która po długim pobycie w szpitalu psychiatrycznym postanawia wyruszyć w samotną podróż do Amazonii nieustannie towarzyszy jej koleżanka ze szpitala – Ewa. Ona również zmaga się z objawami stresu bojowego. Terapia zajęła pisarce czas, który zawsze chciała wykorzystać na podróże i zwiedzanie. W końcu nadszedł moment, w którym poczuła się gotowa na wyprawę. Grażyna Jagielska pokazuje niezwykłą drogę, jaką trzeba pokonać, aby wrócić na dobre do normalnego życia i dokonania zmian przede wszystkim w sobie. Książka jest na pewno bardzo wartościową pozycją. Jest w niej coś, co nie pozwala o niej jeszcze długo zapomnieć. Przez to, że jest tak do bólu autentyczna, każdy z nas jest w stanie wyobrazić siebie w podobnej sytuacji. To przejmująca, zapadająca w pamięć relacja.Gorąco polecamy.

 

W. Szewc

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: