Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19343406 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Agnieszka Lingas-Łoniewska: "Piętno Midasa""

09-10-2017

Na spotkaniu 27 września, dyskutowaliśmy  o powieści Agnieszki Lingas Łoniewskiej pt.: „Piętno Midasa”. Autorka podejmuje w niej trudny temat .                                                                                                  

Głównym bohaterem jest Jakub Rojalski vel Midas, który prowadzi podwójne życie. Jest mordercą na zlecenie, wziętym fotografem, dobrym przyjacielem  a w końcu także zakochanym mężczyzną. Wybranką jest pani inspektor Joanna, której zadaniem jest ująć nieuchwytnego płatnego mordercę   o pseudonimie: „Midas”. Fabuła wciąga, nie pozwala się oderwać ani na chwilę. Postać Jakuba Rojalskiego vel. Midasa jest bardzo dobrze skonstruowana. Autorka w doskonały sposób stara się uchwycić dwie natury tego człowieka, tak różne, a jakże ze sobą związane; tak obce, a jedna bez drugiej nie może egzystować. Książka jest pełna akcji, głębokich i czasem nawet „ekstremalnych” emocji, które popychają bohaterów do czynów nie zawsze zgodnych z prawem i ich własnym sumieniem.

Autorka pozostawia czytelnikowi do wyboru dwa alternatywne zakończenia. Które z nich wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy tylko sięgnąć po tą kontrowersyjną powieść.Czytelniczki DKK w Racławówce wybierały różnie: skonstatowały też, że gdyby język powieści nie był zaśmiecony słownictwem z marginesu społecznego, powieść zyskałaby więcej ocen dodatnich.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 18 października a tematem będzie powieść ”Jezioro marzeń”.

Oprac. moderator DKK w Racławówce H.K.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: