Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19337054 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Joanna Jodełka: "Kryminalistka"

06-04-2017

Powieść „Wariatka” nawiązuje do „Kryminalistki” i  stanowi jej kontynuację.

 

Joanna, autorka kryminałów, po niewyjaśnionej do końca sprawie dotyczącej śmierci męża, trafia do szpitala psychiatrycznego. Jest w stanie ciężkiej depresji, nie chce przyjmować leków i nie przejawia chęci do życia. Wciąż wydaje się jej że ktoś chce ją zamordować. Sytuacja zmienia się, kiedy w szpitalu pojawia się tajemniczy młody człowiek, który przynosi jej książkę podpisaną jej nazwiskiem, którą Joanna, owszem kiedyś napisała ale nigdy jej nie opublikowała. Powieść dotyczy zaginięcia młodej kobiety Justyny Lenart. Okazuje się, że zamiast fikcyjnych nazwisk ktoś użył prawdziwych, odnoszących się do osób zamieszanych w niewyjaśnione śledztwo. W dodatku powieść ma zupełnie inne zakończenie niż oryginał. Kto to uczynił? Po próbie uduszenia Joanny, ta postanawia opuścić szpital na własne żądanie. Udaje że regularnie przyjmuje przepisane leki, oraz że jej stan się poprawia. Wychodzi na upragnioną wolność, próbując sama rozwiązać zagadkę. Czy jej się to uda? Dwuwątkowa akcja "Wariatki" jest trochę chaotyczna. Powieść to klasyczny kryminał z elementami powieści psychologicznej i trillera, zawiera też dużo wątków „pornograficznego romansu”. Czytelniczki, które spotkały się 5 kwietnia stwierdziły, że bardziej podobała się im „Kryminalistka” oraz „Kamyk”. Pisarka ma duży potencjał pisania dobrych kryminałów ale „Wariatka” nie należy do najlepszych .

Wszystkich miłośników twórczości pani Joanny Jodełki zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się 9 maja 2017 r. o godz. 17.00 w lokalu Biblioteki Publicznej w Racławówce(budynek starej szkoły).

 

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się końcem maja a tematem dyskusji będzie powieść Philippy Gregory pt.: „Żona oficera” Oprac. H. Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: