Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315794 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Magda Zimny- Louis: „Zaginione”

21-11-2017

15 listopada dyskutowaliśmy o powieści Magdy Zimny-Louis pt.: „Zaginione”

 

Autorka porusza w niej problematykę Armenii, dokąd udała się matka głównej bohaterki powieści-Anna. Doskonały styl pisarki sprawia, że książkę czyta się jednym tchem, choć problematyka poruszona w niej jest niełatwa. Akcja przebiega dwupłaszczyznowo: czas teraźniejszy przeplata się z przeszłością zgrzebnych lat 80-tych.Autorka przywołuje na karty powieści tamten Rzeszów: z Peweksem, restauracjami Hungarią oraz Kaprysem. Odwołuje się też do okolic. Doskonale maluje sylwetki bohaterów gierkowskiej epoki oraz wiernie oddaje postacie elit politycznych Rzeszowa. Przykładem jest skorumpowany i skompromitowany polityk Wiktor, mąż Anny i ojciec Helenki. Anna, której małżeństwo z Wiktorem okazuje się pomyłką, opuszcza Polskę i ucieka z ormiańskim lekarzem. Ma nadzieję że czteroletnia córeczka dołączy wkrótce do nich. Niestety, Helenka pozostaje z Ojcem i tylko słoik przetworów, które własnoręcznie robiła Anna jest pamiątką a zarazem talizmanem nieobecnej matki. To jej śladami wędruje Helenka, której nie udało się niczego dowiedzieć od ciotki Albiny. Szuka matki choć nie wie czy , ona jeszcze żyje. Tak naprawdę to szuka też odpowiedzi na swoje zagubienie w życiu. Przepiękne krajobrazy Armenii, święte miejsca kraju, który przyjął chrześcijaństwo już pod koniec w III wieku, barwnie opisana historia ;sprawiają że czytelnik wędruje razem z Helenką pragnąc tak jak i ona odszukać Annę. Czy podróż zakończy się happy endem? Polecamy tę powieść –przeczytajcie koniecznie!

 

Kolejne spotkanie już 6 grudnia a dyskutować będziemy o powieści „Pomruk” J. J. Fąfary.

Oprac. H. Kuleta-moderator DKK w Racławówce.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: