Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315953 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Kim Edwards: "Jezioro Marzeń"

19-10-2017

Jezioro Marzeń Jest to powieść pełna tajemnic związanych z przeszłością. Po tragicznej śmierci ojca, Lucie przeżywa ogromną traumę dlatego ucieka od wszystkich, których kocha: rodziny , ukochanego i wyjeżdża do Japonii gdzie pracuje jako hydrolog. Poznaje tam Josha i właściwie jej życie płynie w miarę monotonnie przerywane od czasu do czasu lekkimi trzęsieniami ziemi. Pewnego dnia Lucy dowiaduje się o wypadku mamy, która złamała rękę i postanawia pojechać do rodzinnego domu, który znajduje się w niewielkiej miejscowości w USA zwanej Jeziorem Marzeń. Niechcący trafia tam na ślady tajemniczej Rose Jarret, która była członkiem rodziny ale nikt nigdy o niej nie wspominał-jakby nie istniała . Odnajduje należące do Rose ulotki dotyczące ruchu sufrażystek i dziecięcy kocyk z oryginalnym motywem, który widnieje również na odnalezionych w zamkniętym od dziesięcioleci kościele witrażach. Okazuje się, że ktoś starał się wymazać pamięć o Rose z rodzinnej historii. Ale to nie wszystko, bowiem kobieta miała również córkę Iris, z którą została rozdzielona. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, a Lucy coraz bardziej zafascynowana tajemniczą antenatką, spędza coraz więcej czasu na szukaniu śladów zapomnianych kobiet. Im bliżej jest poznania prawdy o przeszłości Rose, tym bardziej zawiłe stają się jej relacje uczuciowe z aktualnym chłopakiem Yoshim i jej pierwszą miłością - Keeganem. Na jaw wychodzą również skrywane sekrety, związane z rodzinną firmą i śmiercią Martina Jaretta - ojca Lucy. Akcja trzyma w napięciu, a sekrety ujawniane są powoli. Powieść jest solidnie napisana choć momentami nuży . Czytelniczki DKK z Racławówki, które spotkały się 18 października 2017 r. , stwierdziły że wielowątkowość, duża ilość faktów i nazwisk sprawia że powieść jest dość trudna w odbiorze. Niemniej polecamy! Wieczory coraz dłuższe…

 

Kolejne spotkanie odbędzie się w listopadzie i dyskutować będziemy na temat powieści Magdaleny Zimny-Louis-pt.:”Zaginione”.

H. Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: