Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16186506 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Przedborzu

Nadia Hashimi: "Afgańska Perła"

06-12-2017

7 listopada 20017 r. miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii biblioteki w Przedborzu. Omawiana była wówczas  "Afgańska perła".

 

Nadia Hashimi przedstawia nam wstrząsający obraz życia muzułmańskich kobiet na tle wydarzeń historycznych i przemian społecznych. Opowiada równolegle o losach dwóch kobiet, pragnących odmienić swoje przeznaczenie dane im przez Allacha. Pierwszą z kobiet, które poznajemy na kartach powieści jest Shekiba - mała dziewczynka, będąca sierotą, żyjącą w XX wieku . Drugą kobietą jest natomiast prawnuczka Shekiby - Rahima, która podobnie jak jej prababcia nie miała łatwego życia. Obydwie kobiety na swój sposób stały się ''ofiarami losu''. Autorka książki bardzo ładnie i sprawnie pokazuje siłę charakteru obu kobiet. Zawziętość i odwagę, do tego żeby żyć po swojemu mimo posiadania niełatwego dzieciństwa i jeszcze trudniejszej młodości. Książka napisana jest lekkim językiem, co zdecydowanie jest jej dodatkowym walorem. Bardzo dokładnie pokazuje realia życia kobiet w Afganistanie i jest pisana z perspektywy imigrantki, która bardzo dobrze zna tamtejszą kulturę, tradycję i obyczaje. To co niewątpliwie jest smutne, to fakt, że tak naprawdę nie zmieniło się w tej kwestii nic. Nasuwa mi się tylko jeden wniosek - Łatwiej jest zmienić granice, niż mentalność mężczyzny. Zdecydowanie polecam książkę każdemu, ponieważ może ona pomóc nauczyć się pokory wobec życia. Zrozumieć, że inni ludzie mają o wiele gorzej niż my.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: