Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19680342 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Osieku Jasielskim

Spotkanie z Marysią Krasowską

07-11-2017

Marysia Krasowska –dziewczyna o wielu pasjach!

 

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim 6 listopada br. przyjechała na spotkanie z młodymi czytelnikami pisarka z Rzeszowa Maria Krasowska. Dyskusyjny Klub Książki, skupiający grupę młodzieży gimnazjalnej, od wielu lat spotyka się co miesiąc, aby przedyskutować temat przeczytanej książki. Kilka miesięcy temu omawialiśmy „Wyspę X” i stąd wizyta autorki. Marysia zaskoczyła wszystkich niezwykłym ciepłem, serdecznością i jednocześnie wszechstronnymi zainteresowaniami. Już od dzieciństwa lubiła być w ruchu, tworzyć, wymyślać i zmyślać w dobrym tego słowa znaczeniu. Jej wielką pasją są podróże; uczyła się w Teksasie w USA i Portugalii. Bardzo podobała jej się szkoła w Ameryce, np. dowolność wyboru przedmiotów do nauki, zaangażowanie i pomoc nauczycieli, świetnie zorganizowany dowóz do szkoły. Tam, gdzie była, chłonęła wszystko – sposób życia, kulturę, kuchnię, przyrodę, relacje międzyludzkie. Opowiadała o swoich przygodach ciekawie, w sposób niezwykle naturalny i komunikatywny. Maria Krasowska to również akrobatka, tancerka, youtuberka ( ma trzy własne kanały na You Tube), ma też niezwykłe zdolności manualne i kucharskie, ale przede wszystkim PISZE KSIĄŻKI. Ta czynność pochłania ją najbardziej i przynosi dużo satysfakcji. Gimnazjalistów zachęcała do czytania, bo obcowanie z bohaterami książek jest świetną przygodą, rozwija wyobraźnię, niweluje nudę i pomaga odnaleźć siebie w chaosie współczesnego świata. Na zakończenie młodzież podziękowała za ciekawe, inspirujące spotkanie i życzyła młodej pisarce nieustającego zapału do pracy twórczej. Była też wspólna fotografia, autografy i rozmowy indywidualne.

 

Zofia Ciomcia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: