Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19680505 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Osieku Jasielskim

Ewa Barańska: "Nie odchodź Julio"

22-09-2017

15 września 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego grupa gimnazjalistów dyskutowała o książce „Nie odchodź Julio” autorstwa Ewy Barańskiej.

 

 

Tytułowa bohaterka powieści to inteligenta i ambitna Julia Medyńska, która całe niemal dnie spędza na czytaniu książek. Dziewczyna jest zupełnym przeciwieństwem siostry Kaliny (duszy towarzystwa), dlatego przez znajomych, a nawet rodziców, traktowana jest jako „ta gorsza”. Pewnego dnia na imprezie zorganizowanej przez Kalinę poznaje przystojnego studenta 5 semestru Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych na politechnice - Wiktora. Chłopak jest aż to tego stopnia zauroczony swoją olśniewająco piękną, choć nie za bardzo inteligentną dziewczyną Idą, że postanawia poświęcić dla niej dosłownie wszystko. Przerwał nawet prace nad programem, który może mu otworzyć drogę do wielkiej kariery oraz pozwolić na podjęcie nauki w najlepszych zagranicznych uczelniach. Los jednak sprawia, że drogi Wiktora i Julii ponownie się krzyżują. Niedługo po imprezie zaczynają często wpadać na siebie w parku i dużo rozmawiać o swoich zainteresowaniach. Wiktor uświadamia sobie, że z Julią rozmawia się mu o wiele lepiej niż z Idą. Czas spędzony z tą inteligentną dziewczyną to dla niego niezapomniane chwile pełne radości. Chłopak z biegiem czasu zdaje sobie sprawę, że to, co ich łączy. to zupełnie inna więź niż początkowo zakładał. Wkrótce Julia również zaczyna czuć do Wiktora coś więcej niż tylko sympatię, ale wraz z miłością pojawia się także choroba - niewydolność nerek. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że „Nie odchodź Julio” to książka warta przeczytania. Autorka skupiła się głównie na przedstawieniu walki z chorobą i walki o prawdziwą miłość, dlatego historia Julii i Wiktora w wielu momentach potrafi wzruszyć czytelnika do łez. Czytając, przenosimy się do świata, w którym błahe problemy życia codziennego nagle zmieniają się w prawdziwy ból, cierpienie i walkę o życie. Powieść nie jest obszerna, a jednak potrafi wciągnąć i skłonić do refleksji. Jej lekki i łatwy w odbiorze język sprawia, że czyta się ją naprawdę bardzo szybko i z wielkim zaciekawieniem. Podczas czytania towarzyszyło nam wiele skrajnych emocji, dzięki czemu powieść Ewy Barańskiej na długo pozostanie w naszej pamięci. Opowieść o Julii i Wiktorze tak bardzo nas urzekła, że postanowiliśmy poznać dalsze losy bohaterów w kontynuacji pt. „Powrót Julii”.

 

Wioleta Szuma kl.IIIa gimnazjum

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: