Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19680325 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Osieku Jasielskim

Maria Krasowska: "Wyspa"

25-05-2017

18 maja 2017   roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego grupa gimnazjalistów dyskutowała o książce „Wyspa X” autorstwa Marii Krasowskiej.

 

Summer to dwunastoletnia utalentowana tancerka i jedna z najpopularniejszych aktorek w Hollywood. Chociaż jej życie nie zapowiadało się kolorowo, to jednak osiągnęła sławę i teraz występuje u boku największych celebrytów, zarabiając miliony. Pewnego dnia wyrusza do Australii na plan filmowy najnowszej superprodukcji, jednak nie dolatuje do celu. W czasie lotu samolot ulega tajemniczej awarii, a dziewczynka wyskakując ze spadającego wraku nie wpada do wody lecz upada na twardą powierzchnię i budzi się na wyspie. Nie jest jednak sama. Po odzyskaniu świadomości dowiaduje się, że razem z nią wylądował również trzynastoletni Jack (szalony mechanik) oraz dziewięcioletnia Lily (dziewczynka z niespotykanie wysokim IQ). Kiedy zaczynają się dziać niespotykane rzeczy, których nie można wytłumaczyć, okazuje się, że Summer posiada pewną moc, ale najdziwniejsze dopiero przed nimi… Mieliśmy podzielone zdania na temat tej książki. Część z nas uważa, że jest ona przeznaczona dla młodszych czytelników, ale wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że każdy znajdzie w tej powieści coś dla siebie. „Wyspa X” napisana przez początkującą pisarkę Marię Krasowską to lekka, momentami zabawna i wciągająca książka. Pomysł na fabułę jest nowatorski i przede wszystkim ciekawy. Autorka posłużyła się dużą wyobraźnią, co można dostrzec już od pierwszych stron, dodatkowo świetnie ukazała znaczenie przyjaźni i współpracy między sobą, pokazując, że wspólnie można zdziałać znacznie więcej. Podczas czytania towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji, dzięki którym „Wyspa X” z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci. Powieść nie jest obszerna, a czas spędzony z bohaterami mija w mgnieniu oka. Jako debiut, książka zasługuje na uwagę, gdyż przedstawia oryginalną historię o magii i tajemniczej wyspie, na której, choć przez jeden dzień, chciałby znaleźć się każdy z nas.

Wioleta Szuma kl. IIa gimnazjum

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: