Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19679391 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Osieku Jasielskim

"Chata"

16-03-2017

Na marcowym spotkaniu DKK grupa gimnazjalistów z Osieka Jasielskiego dyskutowała o książce „CHATA”.

 

 Główny bohater Mackenzie Allen Phillips to szczęśliwym mąż i ojciec pięciorga dzieci. Jest mężczyzną, który przeżył w swoim życiu  wiele złego, ale dopiero podczas rodzinnych wakacji jego świat gwałtownie wywraca się do góry nogami, ponieważ znika jego   najmłodsza córka. W toku poszukiwań wszystko wskazuje na to, że Missy została uprowadzona i zamordowana w starej chacie, lecz mimo poszukiwań ciała dziewczynki nie odnaleziono. Po upływie czterech lat Mack nadal jest pogrążony w żałobie. Tragedia jaka go spotkała powoduje, że zaczyna on wątpić w to, że Bóg jest kochającym Ojcem i pogrążony w smutku odwraca się od niego. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczy list, który w pierwszej chwili uważa za żart. Ktoś zaprasza go na weekend do chaty, gdzie najprawdopodobniej doszło do zabójstwa Missy. Co więcej ,autor wiadomości, który podpisuje się słowem „Tata” zdaje się doskonale znać stan, w jakim znajduje się Mack. Wbrew rozsądkowi zdesperowany Mackenzie przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru, mając nadzieję, że uda mu się znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack nieoczekiwanie znajduje się w pięknym domu, gdzie spędza weekend, uczestnicząc w pewnym rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatą, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego. „Chata" napisana przez Williama P. Younga to niesamowita powieść o spotkaniu z Bogiem, który wbrew naszym wyobrażeniom jest przedstawiony po ludzku jako ciepła, otwarta i miła czarnoskóra kobieta, co uświadamia nam, że Bóg może być w każdym z nas. Ta historia nie tylko zaskakuje, ale także zmusza do refleksji, ponieważ opowiada o ogromniej stracie, szukaniu pomocy, wyrzutach sumienia, wybaczeniu i sile miłości, dzięki której jesteśmy w stanie przezwyciężyć nasz ból. Mieliśmy podzielone zdania na temat tej książki, ale ogólnie uważamy, że jest ona warta przeczytania. Trudne tematy zostały opowiedziane w lekki, prosty, ale zarazem piękny sposób, co wzruszyło nas do łez. Podczas czytania towarzyszyło nam wiele emocji, dzięki czemu „Chata” z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci. Książka jest utrzymana w nieco tajemniczym klimacie, dlatego stwierdziliśmy, że zaciekawi nawet najbardziej wymagających czytelników. Powieść nie jest obszerna, a czas spędzony przy niej mija w mgnieniu oka. W zaledwie rok osiągnęła status ogólnokrajowego bestsellera, dlatego nie bez powodu zrealizowano film na jej podstawie, który już niebawem ukaże się w kinach!

 

Wioleta Szuma kl. IIa

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: