Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19337216 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Olszanicy

Elżbieta Cherezińska: "Turniej cieni"

05-10-2017

Bohaterką powakacyjnego spotkania naszego Dyskusyjnego Klubu była książka Elżbiety Cherezińskiej ,,Turniej cieni ” które odbyło się 28.09.2017 r. w Bibliotece Publicznej w Olszanicy.

 

Niezwykła powieść historyczno-obyczajowa. Rozmach geograficzny i historyczny tej powieści jest ogromny, autorka swój ,, turniej cieni” rozgrywa w ciągu drugiego ćwierćwiecza IX wieku : w Kandaharze i Pendżabie , Londynie i Paryżu i Brnie, Sankt Petersburgu i Kijowie, guberni podolskiej i tobolskiej. Fascynujące przygody, zdrada, heroizm, patriotyzm, walka ideałów, wojna szpiegów, polityczne rozgrywki między mocarstwami i między to wplecione losy naszych bohaterów: Jana Prospera Witkiewicza, Rufina Piotrowskiego i Adama Gurowskiego. Pomimo dynamiki wydarzeń i mnogości bohaterów występujących w powieści Cherwezinskiej , można powiedzieć, ze panuje tu ład. Narracja i styl pisarki są jednymi z głównych zalet powieści. Nie wiem co bardziej podziwiać : fantazję i inwencje autorki, czy jej swobodę w poruszaniu się po archiwach historycznych i wydobywaniu z nich tego , co najważniejsze, najciekawszej najbardziej polskie.

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszam na październikowe spotkanie naszego klubu , a tematem dyskusji będzie książka Wandy Majer- Pietraszak ,, Kwitnący krzew tamaryszku”.

 

Małgorzata Chmielowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: