Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301445 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Oleszycach

Anna Karpińska: "Chorwacka przystań"

05-06-2017

W dniu 23.03.2017 r. klubowiczki zainteresowały się powieścią Anny Karpińskiej "Chorwacka przystań".

 

Jest to powieść romantyczna o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę. Opowiada o trudnej polsko-chorwackiej miłości w czasie wojny bałkańskiej 1991/1992 pomiędzy Anną i Blażem, która w nieprawdopodobny sposób zatoczyła koło i spełniła się po dwudziestu latach pomiędzy ich dziećmi Weroniką i Zoranem. Czyta się ją jednym tchem. Ciekawym pomysłem było poprowadzenie od pewnego momentu narracji dwutorowej, z perspektywy matki i córki. Anna, jako korespondentka ogólnopolskiej gazety, wyjeżdża do Chorwacji, by relacjonować wojnę bałkańską. Jest mężatką, ale nie potrafi okiełznać rodzącego się uczucia i zakochuje się w Blażu – chorwackim fotoreporterze wojennym. Czeka ją trudna decyzja. Postanawia porzucić Jerzego, ale po powrocie do Polski miłość do Blaża staje w szranki z oczekiwaniami rodziny, ze zwykłą codziennością i pewną niespodziewaną nowiną. Anna podejmuje trudną decyzję o pozostaniu w Polsce. Dwadzieścia lat później jej córka Weronika staje przed podobnym wyborem. Zrządzenie losu sprawia, że Anna jeszcze raz wybiera się do Chorwacji – do miejsca, z którym wiążą się najpiękniejsze wspomnienia z jej młodości. Klubowiczki jednomyślnie stwierdziły że jest to piękna historia o miłości i poświęceniu. O trudnych życiowych wyborach i decyzjach. O tym, co namacalne i ulotne. Pięknie opowiedziana, niesamowite jak czasem los potrafi się z nami zabawić i sprawić, że historia zatacza krąg.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: