Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315531 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nagoszynie

Irena Landau:"Superdziadek”

09-12-2017

Dnia 7.11.2017 r. spotkali się Klubowicze omawiali książkę Ireny Landau pt.,,Superdziadek”.

 

„Znacie dziadka Dorotki?” – takimi słowami zaczyna się książka, którą chciałabym dziś przedstawić. A więc znacie? Nie? A ja już znam i bardzo się z tego powodu cieszę. I znają ją moje Klubowicze i bardzo zazdroszczą Dorotce takiego dziadka. Bo to nie jest zwyczajny dziadek – to Superdziadek. Dziadek Felicjan jest stomatologiem, ale bywa często, a może przede wszystkim, aktorem. Nie, nie w prawdziwym teatrze, tylko w tym domowym. Dziadek przebiera się więc za najdziwniejsze postacie, robi babki z piasku, bawi się w berka z przyjaciółmi swojej wnuczki, pichci wiśniowe konfitury, uwielbia odwiedziny w ogrodzie zoologicznym, w lesie odnajduje skarb, no i ratuje tonącą Lukrecję, wcale się tym nie chwaląc. Pan Felicjan ma również inne zdolności: potrafi ugotować zupę mydlano-pomidorową i z bułki tartej zrobić kaszkę z czekoladą, a także przyszyć guzik na kurzej nóżce. Superdziadek ma superwnuczkę, która opiekuje się nim, gdy skręcił nogę i która nie lubi się nim dzielić i jest o niego bardzo zazdrosna. I wcale się jej nie dziwię. To przecież dziadek, któremu należy się superportret. I chociaż babcia Krysia oraz córka Urszula nie zawsze rozumieją „niedorosłe” zachowanie naszego bohatera, to jest to naprawdę najbardziej wymarzony i najniezwyklejszy dziadek na świecie. Wszystko w tej książce jest super, jak zdążyliście się już zorientować. No tak, bo nie dość, że Irena Landau stworzyła czternaście przezabawnych opowieści o niezwykłym dziadku, zilustrował je następnie Artur Gulewicz, to jeszcze przepięknie ubrało ją w wydawniczą kreację Wydawnictwo Literatura. Warto przeczytać.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: