Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18305594 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubaczowie

„Zawód: powieściopisarz”, "Oszust"

02-12-2017

Haruki Murakami oraz Javier Cercas to autorzy, których książki omawiałyśmy podczas listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Pierwszy z nich to współczesny, najbardziej znany japoński pisarz, eseista i tłumacz. Od lat typowany do Literackiej Nagrody Nobla. Ma na swoim koncie miliony sprzedanych książek oraz wierne grono czytelników. Mimo swojej sławy i rozgłosu jaki zyskał, niechętnie udziela wywiadów i prawie w ogóle nie dzieli się swoją prywatnością. Kim więc jest wielki Haruki Murakami?, co sprawiło, że został pisarzem? jak wygląda jego dzień pracy?, jak spędza czas wolny? bez czego nie wyobraża sobie życia?, oraz co myśli o Literackiej Nagrodzie Nobla?. Na te i wiele innych pytań odpowiada w książce „Zawód: powieściopisarz”. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy są zafascynowani twórczością, talentem oraz życiem pisarza.

Drugi z pisarzy, których książkę omawiałyśmy pochodzi z Hiszpanii. Sławę przyniosła mu opublikowana w 2001 roku powieść „Żołnierze spod Salaminy. My zmierzyłyśmy się z książką „Oszust”, przedstawiającą postać Enrico Marco Batlle który przez wiele lat podawał się za ofiarę dyktatury Franco i więźnia obozu koncentracyjnego we Flossenbürgu. Wygłosił setki wykładów, udzielił dziesiątków wywiadów, otrzymał ważne odznaczenia. Po zdemaskowaniu, Marco został uznany za wielkiego oszusta i właściwie wyklęty. Książka jest próbą dojścia do prawdy i wyjawienia wszystkich fałszerstw. Nie jest to łatwa lektura, stawia czytelnikowi wiele pytań, przede wszystkim o zrozumienie głównego bohatera oraz natury ludzkiej, która lubi się oszukiwać. Skłania również do przemyśleń nad mechanizmami rządzącymi społeczeństwem.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: