Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18239267 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubaczowie

Kinga Dębska: „Moje córki krowy”

03-10-2017

Wrześniowe spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki było okazją do świętowania 46 omówionej przez Klubowiczki pozycji.

 

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie działa już bowiem 4,5 roku. W tym czasie odwiedzili nas znani i nagradzani autorzy tj.: Hubert Klimko- Dobrzaniecki, Jacek Hugo - Bader, Wojciech Jagielski oraz Anna Janko. Z tej okazji przypomniałyśmy także krótką historię naszego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz podziękowałyśmy dotychczasowej moderatorce Elżbiecie Jagodzińskiej za jej pracę i wkład w prowadzenie Klubu.

„Moje córki krowy” reżyserki Kingi Dębskiej to literacki debiut autorki, a film pod tym samym tytułem zdobył m.in. Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Książka niełatwa, prawdziwa, poruszająca temat choroby rodziców i relacji rodzice- dzieci. Wywołała ożywioną dyskusję na tematy nam najbliższe tj.: rodzina, zdrowie, życie czy śmierć. Książkę na pewno zapamiętamy na długo, bo przecież (…) trzeba zrozumieć, że śmierć nie jest naszym wrogiem; ona jest częścią nas. Rodzimy się i umieramy. Gromadzimy dobra, a potem one tracą sens. Dlatego trzeba łapać chwile, bo tylko one zostają. Życie jest chwilką. Liczy się tylko chwilka, którą pamiętamy. Reszta nie ma znaczenia”.

 

Kasia Żukowicz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: