Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315563 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

Brown Dan: "Początek"

22-11-2017

Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?

 

Na te dwa pytania próbuje odpowiedzieć Dan Brown w swej powieści "Początek". To już kolejna jego powieść z fascynującymi kodami, symbolami, odkryciami oraz ciekawostkami religijnymi, historycznymi. Tym razem autor powieści zabiera nas na przygodę do malowniczej Hiszpanii. Profesor z Harvardu na specjalne zaproszenie swojego byłego studenta przyjeżdża do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie Edmond Kirsch ma wygłosić prezentację, która ma odmienić świat i podejście do religii. Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum - przyszła królowa. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję. "Początek" pomimo prostej fabuły i standardowego dla Browna wykorzystania teorii symboli i gier, porusza ważną kwestię istnienia świata i egzystencji ludzkiej. Opisy hiszpańskich zabytków, jak zawsze, robią bardzo duże wrażenie. Na koniec autor zostawia nas z gotową odpowiedzią na pytanie o nasze pochodzenie i naszą przyszłość - jednak tylko od nas zależy, w co ostatecznie uwierzymy. Jest to próba przeanalizowania dokąd zmierza ludzkość i jaka czeka ją przyszłość. Leżajski Klub poruszył problem gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji, który z jednej strony fascynuje, a z drugiej przeraża.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: